סוגי מצלמות אבטחה

מצלמות אבטחה היו בעבר מוצר ברשות עסקים גדולים, אך כיום כאשר המחירים נוחים הרבה יותר כל בית עסק החל מפיצוציה קטנה ועד חנות כולבו ענקית יכולים וצריכים להרשות לעצמם מנגנון אבטחה משוכלל שיעזור להם לשמור על העסק מפני גנבים, פורצים ושאר נזקים.
 קיימים סוגים שונים של מצלמות אבטחה כאשר כול סוג מתאים למשימות שונות, לכול סוג יש את הסטנדרט ואת המשוכלל ביותר הכולל בין השאר (סאונד, צבע, ראיית לילה וכדומה) :

אז מה הם הדברים החשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת מערכת אבטחה?!
בין המאפיינים החשובים ביותר הנוגעים לשימוש במערכות צילום הוא תאימות מערכת-תשתית. בשנה האחרונה שווקו הרבה טכנולוגיות חדשות, וכולם מתחרות על כיס הצרכן: AHD, HDTVI, HD-CVI ו- HD-SDI - ואלה רק חלק קטן מהטכנולוגיות החדישות, אשר נכנסו לשוק. 
על מנת לענות על השאלות הללו, נבחן עד כמה טכנולוגיות אלה נמכרות ונתמכות בארץ, ומה באמת מתאים לכם ולבית שלכם !
קיימים הרבה מאפיינים טכניים , ננסה ככל האפשר לתאר אותם ולהסביר מה הם עושים. 

1. מצלמת וידאו אנלוגית או מצלמת IP? כאן התשובה די פשוטה. מצלמה אנלוגית עובדת עם סוג וידאו PAL או NTSC, ולכן היא יכולה להיות מחוברת ישירות לצג. ניתן להקליט את הוידאו בעזרת  DVR או דרך המחשב . מצלמת IP, הינה מצלמת אבטחה אשר מתחברת אל הרשת המקומית או אל הרשת האינטרנט באמצעות נתב או חייגן מובנה במצלמה. בניגוד למצלמה אנאלוגית, מצלמת IP לא חייבת חיבור ישיר אל המחשב בכדי לעבוד. מערכת אבטחה מבוססת על מצלמות IP, הינה שילוב של מצלמה ו"מחשב" כיחידה עצמאית.
2. הזווית של המצלמה הוא פרמטר החשוב עבור כל מצלמה. ככל שהזוית גבוה יותר, כך גדל האזור ראיה בתוך העדשה. זווית הצפייה יכולה להיות קבועה או משתנה עם זווית הצפייה. אפשר גם לשנות את הזווית באמצעות עדשה נשלפת או פייה מיוחדת.
3. הרזולוציה קובעת כיצד ניתן לראות את החפצים הקטנים. המאפיין של מצלמות דיגיטליות - יחס גובה בפיקסלים (נקודות).  מצלמות אנלוגיות TVL (קו טלוויזיה). מתחלקות לשני סוגים - מצלמה רגילה P380-420 TVL וברזולוציה של 600 קווי טלוויזיה. לרוב, המצלמות הרגילות הן מתאימות ליום יום, אבל אם אתה רוצה לראות את הפירוט של: מספר של האוטו או את הפנים של בן אדם, אז רק מצלמות עם רזולוציה גבוה יכולות לענות לבקשה. ולכן יש את הסוג השני : SDI ,CVI, TVI, AHD
4.רגישות לאור הינו המאפיין החשוב עבור מצלמת אבטחה. המצלמה מזהה את סף האור שבה הוידאו יכול להקליט באיכות מקובלת.
את בעיית התאורה יכולות לפתור מצלמה עם תאורת אינפרא אדום,
הן המצלמות הפופולריות בשוק. 
5. PTZ ממונעות או מצלמות PTZ קבועות, המצלמות האלה יכולות להציג שטח רחב.
הפרמטר החשוב בהן הוא מהירות הסיבוב של המצלמה. סיבוב מצלמה רגילה (50 מעלות בשניה) ומהירות גבוהה (עד 360 מעלות בשניה)
6. מיקום המצלמה: רחוב או בניין, אזור קר או לח.
מצלמות אבטחה חיצוניות - חייבת להיות נוכחות של כיסויי מגן.  אותו כלל חל גם על מצלמות מותקנות בקור.
באזורים עם לחות גבוה, המצלמה צריכה להיות מוגנת מים ועם כיסויי מגן. אם אתה צריך להתקין את המצלמה מול חלון, המצלמה חייבת להיות בעל טווח דינמי מורחב. 
7. עיצוב והצורה: מצלמת כיפה, צינור. ניתן להתאים לסביבה ולעיצוב.